Menü Kapat

“Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu” Bahar Gözlemi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan “Kent Atölyeleri”nin üçüncüsünde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. “Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin bahar gözlemi yürütücülüğünü yaban hayatı biyoloğu/ornitolog Nuh Kubilay, jeoloji mühendisi Gökhan Sapmaz ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümümüz araştırma görevlisi Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. Derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nda yapılacak olan atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek, arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak olan tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Not: Tüm katılımcıların doğada yürüyüşe uygun ayakkabı, kıyafet, yağmurluk vb. malzeme ile gelmesi beklenmektedir. Katılımcılar alana ulaşımlarını kendileri sağlayacaktır.

Tarih:  30 Nisan 2021 Cumartesi
Saat: 09:00-18:00 (12.00-13.00 arasında gözleme ara verilecektir. İsteyen katılımcılar, sadece sabah ya da öğlen gözlemine de katılabilirler)

Posted in Etkinlikler, SKA 11 Etkinlikleri, SKA 13 Etkinlikleri, SKA 15 Etkinlikleri, SKA ETKİNLİKLERİ