Menü Kapat

Bilgi Topluluğu Köy Okullarına Kütüphane Zenginleştirme Projesi Kapsamında 5.500 Kitap Bağışladı

Üniversitemiz öğrenci topluluklarından Bilgi Topluluğu, 9 Mart 2021 tarihinde başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimde fırsat eşitliğini sağlama amacıyla iki okulda kütüphane kurdu. Üsküdar Belediyesi ve Siirt Vakfı iş birliği ile gerçekleştirilen projede, Siirt Pervari Dolusalkım İlkokulu ve Ortaokulu için kütüphane kurularak, 17 Mayıs 2022 tarihinde öğrencilerin kullanımına açıldı.

Eğitimde eşit olanaklara erişimin toplumun her bireyi için önemli olduğu düşüncesiyle yürütülen projede kurulan kütüphaneler, “Medeniyet Bilgi Kütüphanesi” ve “Dolusalkım Kütüphanesi” olarak isimlendirildi. İlkokula 3000 adet, Ortaokula 2500 adet olmak üzere toplam 5500 adet kitap kütüphane koleksiyonuna kazandırıldı. Yapılan bu zenginleştirme ile okul öğrencilerinin öğrenme fırsatlarının güçlendirilmesi amaçlandı.

Açılış, Siirt Vakfı şube müdürü Nevzat Amcalar, 150 öğrenci ve Dolusalkım köy halkının katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören kütüphanelerin açılışına Üniversitemizi temsilen topluluk danışmanı Arş.Gör. Nisa ÖKTEM ve beraberinde topluluk yönetim kurulu başkanı Hacer PERGEL, başkan yardımcısı Zeynep KABAK, Sümeyye KAPLAN ve denetmen Esma EKİN katıldı.

Posted in Haberler, SKA 10, SKA 17, SKA 4, SKA HABERLERİ