Menü Kapat

TeknoSağlık Topluluğu “Diyabet Haftası”nda Farkındalık Çalışmaları Gerçekleştirdi

Üniversitemiz öğrenci topluluklarından  TeknoSağlık Kulübü, diyabet hastalığı farkındalığını artırmak için 14 Kasım 2022 tarihinde Cevizli Kampüsü’nde Diyabet Haftası Farkındalık Standı kurdu.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın sağlıklı ve kaliteli yaşamı her yaşta güvence altına alma hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmada, 2030’a kadar bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanan erken ölümlerin, bu hastalıkların önlenmesi ve tedavisi yoluyla üçte bir oranında azaltılması alt hedefine katkı sağlanması amaçlandı.

Kurulan stant aracılığı ile üniversitemiz öğrencilerinin yanı sıra, akademik ve idari personelimize de diyabet hastalığı ile ilgili farkındalığı artırmak ve bu hastalığa bağlı ölüm oranlarını düşürmek üzere bilgilendirmeler yapıldı ve  sağlıklı yaşam tarzına ulaşabilmek için hastalık ile ilgili bilgilerin sunulduğu broşürler dağıtıldı. Ayrıca, diyabet hastalığı tedavisinin multidisipliner yaklaşım ile oluşturularak hastaların sağlık profesyonellerine erişim kolaylığının önemini vurguladı.

Posted in Haberler, SKA 3, SKA HABERLERİ